Можливо, ви цього не знали, але грип нерідко буває безсимптомним. В аналізі захворюваності за 2005-2011 роки, який був опублікований у часописі "The Lancet Respiratory Medicine", було вказано, що лише 23% тих, у кого за результатами лабораторних тестів виявляють грип, мають симптоми. Однак кожен інфікований, незалежно від наявності ознак недуги, може заражати інших.
Через це, а також через схожість симптомів, грип часто порівнюють з коронавірусною інфекцією. Не зважаючи на певну подібність, ці недуги спричиняють різні збудники - більше про це ми писали в статті "
Грип чи ковід: як відрізнити?". Також різним є механізм розвитку ймовірних ускладнень. Власне, це одна з важливих причин, чому важливо за наявності грипоподібних симптомів знати, який саме вірус їх спричинив.
Як правило, симптоми грипу минають без спеціалізованої медичної допомоги приблизно за тиждень. Однак є групи ризику, для яких грип становить серйозну небезпеку. Насамперед це люди старше 65 років - майже 90% випадків усіх смертей від грипу припадає на цю категорію. Високим є ризик небажаних наслідків грипу також для тих, кому більше 50-ти.
Групами високого ризику важкого перебігу грипу також вважаються діти, вагітні, люди з хронічними хворобами серця та легень.
Докладніша інформація про те, кому найчастіше загрожує важкий перебіг або ускладнення грипу, читайте тут.
У сезони епідемій грипу до 11-12% усіх ГРВІ можуть бути спричинені вірусом грипу. Приблизно 17-18% пацієнтів у такі періоди можуть бути шпиталізовані - саме через важкий перебіг недуги або виникнення ускладнень.