ДЕ КУПИТИ?
Выберите удобный для вас способ покупки.
ЗАМОВИТИ на tabletki.ua
ЗАМОВИТИ на liki24.com
ЗАМОВИТИ на compendium.com.ua
Групи ризику важкого перебігу грипу: кому загрожує небезпека
Бабуся з дідусем не хочуть хворіти. Подбай про їхню безпеку!
Коронавірусну інфекцію не дарма часто порівнюють із грипом. Цей вірус є для нас більш звичними, хоч і постійно змінюються, утворюючи нові штами та "пробиваючи" набутий імунітет і часом спричиняючи важкі ускладнення. Серед них найпоширеніші - ураження легень, хоча при грипі воно має іншу природу, відмінну від уражень, які спричиняє вірус SARS-CoV-2.

Є ще дещо спільне: групи ризику. У більшості випадків (за винятком підвищеної небезпеки для маленьких дітей при грипі) страждають люди старшого віку, а також усі, незалежно від віку, за наявності хронічних захворювань.

Грип з ускладненнями: група ризику

Ось категорії людей за віком та особливостями стану здоров’я, яким загрожує найбільша небезпека при ураженні вірусом грипу:
Окрема група ризику важкого перебігу грипу чи розвитку ускладнень - діти віком до двох років. Для дітей віком 3-5-ти років грип також вважається небезпечним захворюванням, однак у цей період ризик важкого перебігу, ускладнень чи смерті значно нижчий, ніж для більш раннього віку.

У більшості випадків ускладнення проявляються у вигляді запалення легень, переважно - через розвиток бактеріальної інфекції. Серед менш важких поширених ускладнень, але все ж достатньо серйозних - синусити й отити.

Надзвичайно важкими можуть виявитися загострення хронічних хвороб на тлі грипу - особливо це стосується серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, бронхіальної астми.
Чому важливо знати, який вірус спричинив хворобу
При симптомах ГРВІ найчастіше підтверджується один із варіантів: або це звичайна респіраторна вірусна інфекція, яку спричиняють безліч вірусів (не грипу) і яку ми зазвичай називаємо застудою; або це грип; або коронавірусна хвороба.
Щодо застуди, спричиненої одним із сотень поширених вірусів - це неприємно, заразно, але... в багатьох випадках не так серйозно чи страшно, як грип чи ковід. Авжеж, дехто важко переносить застуду, має ускладнення у формі бронхіту чи синуситу, але загрози життю зазвичай немає - ані для дітей, ані для людей старшого віку.
Інша річ - грип чи COVID-19. Вони мають схожі симптоми, загрожують важким перебігом чи серйозними наслідками людям з однієї групи ризику. Якщо підліток хворіє на грип чи ковід - з великою ймовірністю, хвороба мине легко. Якщо він заразить своїх бабусю чи дідуся, бо із симптомами хвороби вирушить до них в гості - для людей похилого віку такі "гостини" можуть закінчитися на лікарняному ліжку. Крім того, грип та COVID-19 вимагають дещо різних підходів у лікуванні, саме тому важливо знати, який саме вірус спричинив захворювання.
Як їх розрізнити вдома і швидко? 15 хвилин - і набір для експрес-перевірки на антигени до коронавірусу та грипу А/В Мілістан Комбі назальний тест дає відповіді на три запитання: чи це ковід? чи це грип? чи це звичайна застуда? Адже якщо результат негативний щодо грипу чи коронавірусу, це означає, що ви просто застудилися. Авжеж, це не означає, що потрібно обіймати всіх навколо чи йти, чхаючи, в гості. Якщо ж результат позитивний для будь-якого з цих двох вірусів - грипу А/В чи SARS-CoV-2 - зведіть до мінімуму усі контакти, особливо з тими, хто належить до групи ризику
• вагітні
• люди з надмірною масою тіла та ожирінням
• люди, які хворіють на цукровий діабет (причому навіть якщо він субкомпенсований, тобто рівень цукру підтримується близько до норми, ризик все одно є підвищеним)
• люди, які мають хронічну обструктивну хворобу легень, інші легеневі недуги, а також бронхіальну астму
• люди, які внаслідок інших хвороб мають кахексію (виснаження організму та втрату ваги)
• люди з більшістю серцево-судинних хвороб, артеріальною гіпертонією
• пацієнти з імунодефіцитними станами будь-якого походження (наприклад, вроджені імунодефіцити або СНІД)
Укр
ПОЧИТАЙ СТАТТІ ПРО COVID-19
ПОКИ ЧЕКАЄШ НА РЕЗУЛЬТАТ -
Сучасній мамі потрібна швидка відповідь на питання, який ві...
COVID-19, як і грип, належить до гострих респіраторних вірусних інфекцій. Він, як і грип...
Читати
Я вакцинувався, щоб не ризикувати і не наражати...
Робиш тест- не втрачаєш час. Своєчасно починаєш лікува...
Читати
Бабуся з дідусем не хочуть хворіти. Подбай про їхню без...
Можливо, ви цього не знали, але грип нерідко буває безсимптомним. В аналізі захворюваності...
Читати
Коронавірусну інфекцію не дарма часто порівнюють із грипом. Цей вірус є для нас більш...
Mili Healthcare Ltd. Великобританія Офіційне представництво в Україні
Copyright © Mili Healthcare Ltd. Great Britain
01032, Україна, Київ, Шевченківський р-н, бульвар Т.Шевченка, Будинок 33Б, БС5
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я
Перед застосуванням порадьтеся з лікарем та прочитайте інструкцію.
Реклама засобу медичного призначення. Перед застосуванням обов'язково ознайомтесь з інструкцією та проконсультуйтесь з лікарем. Сертифікат №PP.372-21